Przedstawienie sztuki "Kopenhaga" M. Frayna

Młodzież działająca w Kole Miłośników Teatru wystawiła 10 kwietnia 2006 roku spektakl nawiązujący do słynnego spotkania Bohra z Heisenbergiem we wrześniu 1941 roku.
W jednym z wywiadów Heisenberg stwierdził, że chciał z Bohrem zawrzeć pakt o zaprzestaniu przez naukowców prac nad bombą atomową. Powiedział też, iż niemieccy naukowcy robili wszystko, by skierować prace tylko w kierunku produkcji energii atomowej i nie wytwarzać broni.
Bohr zaprzeczył tym twierdzeniom. Potwierdził przekazanie przez Heisenberga informacji o niemieckiej pracy nad energią atomową, ale stwierdził też, że Werner uważał Niemców za przyszłych zwycięzców wojny. Bohr zaprzeczył istnieniu jakiegokolwiek paktu.
Zainspirowany tą historią pisarz Michael Frayn, stworzył sztukę Kopenhaga, która w fabularyzowany sposób przedstawiała słynną rozmowę obu naukowców.
W spektaklu wystąpili: w roli M. Bohr – Marcela Polniak, N. Bohra – Adam Szeląg, W. Heisenberga – Jakub Walkowiak, odpowiedzialną za dźwięk była Kamila Wenderska – wszyscy uczniowie klasy 2e.
Spektakl publiczności się podobał. Aktorom podziękowano długimi oklaskami.

Powrót do Spektakli