EB - Wydarzenia...

Bluesowe Wieczory, 21 i 23.10.2014 Nowe rozdanie!!!

Znowu zagraliśmy w „Kontrabasie”!

Po długiej przerwie i w nowym składzie –
Mariusz Przykucki – gitara, śpiew, Sławek Otulakowski – gitara, Marcin Zajączkowski – harmonijka ustna, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.


Jeszcze bez wokalistki, która uważnie przysłuchiwała się poczynaniom zespołu i, mamy nadzieję, wkrótce stanie za mikrofonem. Możecie Ją zobaczyć na jednym ze zdjęć (przez tajemniczą mgiełkę…).
Okazja była wyjątkowa! Do pierwszego, założycielskiego składu, dołączyli nasi przyjaciele – Sławek i Marcin. Było PIĘKNIE!!!
W repertuarze, pochodzącym w większości z początkowego okresu działalności artystycznej Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout, pojawiły się m.in. –
Ona poszła inną drogą, Gdybym był wichrem, Co stało się kwiatom, Dzisiejszej nocy, Daję ci próg, Nocą puka ktoś, Rzeka dzieciństwa, Bądź słońcem, Jedź ostrożnie, nie popędzaj kół, Święty Boże nie pomoże, Nie uciekaj, dokąd uciec chcesz, To ten trzeci raz, Abym mógł przed siebie iść…

Dziękujemy naszym słuchaczom i gościom, Olkowi i Kacprowi, dzięki którym powstał ten fotoreportaż! Gdybyście chcieli po(d)słuchać (może dołączyć?), to… próbujemy zazwyczaj we wtorki od 18:00, w szkolnych „katakumbach”!

Fotografie z koncertów w dniach 21 i 23 października 2014


Koncert Tadeusz Nalepa (1943-2007) in memoriam, 22 marca 2012

Gramy w składzie –
Ola Buchwald – śpiew, Darek Żyto – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja


Wracamy! Evening Blues znowu zagrał w „Kontrabasie”.
Po przerwie spowodowanej poważnym wypadkiem naszego basisty, w piątą rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa, niezapomnianego gitarzysty i charyzmatycznego wokalisty, lidera legendarnej formacji Breakout.
Pierwszy raz w takim składzie, z nową wokalistką, Olą Buchwald. W repertuarze pochodzącym w większości z późniejszego, solowego okresu działalności artystycznej Nalepy.
Dziękujemy publiczności, tym starszym i tym młodszym, za wspaniałą atmosferę i ciepłe przyjęcie, od pierwszego „Nie uciekaj, dokąd uciec chcesz” przez m.in. pełne zadumy „Dbaj o miłość”, po bisowane „Kiedy znowu zacznę wątpić”, „To ten trzeci raz” i „Jedź ostrożnie, nie popędzaj kół”.
Miło było podzielić się z Wami bluesem Tadeusza. Cieszymy się, że zechcieliście go posłuchać, powspominać, poczuć razem z nami…
Przecież „najważniejsze, co się czuje…”


Bluesowe Wieczory w „DorPshuis’t Binnenhof”, 16-18 lipca 2010

Gramy w składzie –
Mariusz Przykucki – gitara, śpiew, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja i gościnnie Ron Meeteren – harmonijka ustna.


Zagraliśmy po raz drugi w Holandii.

Tym razem w „DorPshuis’t Binnenhof” w Ellecom k. Arnhem.
Cieszymy się, że nasze zaproszenie do wspólnego grania przyjął grający na co dzień z Mariuszem harmonijkarz, Ron Meeteren. To były fantastyczne, pod wieloma względami bardzo gorące, Bluesowe Wieczory. Ron wspaniale wywiązał się ze swojej roli, a twórczość Tadeusza Nalepy na tyle przypadła Mu do gustu, że obiecał, że wystąpi z nami w przyszłym roku. Mamy już zaproszenie i szkic tego koncertu…
Starym zwyczajem, Evening Blues w założycielskim składzie zagrał w Holandii nieco inny repertuar. Zagraliśmy czternaście numerów, m.in. „Ona poszła inną drogą”, „Gdybym był wichrem”, „Co stało się kwiatom”, „Dzisiejszej nocy”, „Daję ci próg”, „Powiedzmy to”. Powróciły „Oni zaraz przyjdą tu” i „Modlitwa”.
Pierwszy raz zagraliśmy „Abym mógł przed siebie iść”, utwór, który Tadeusz Nalepa nagrał z Dżemem. Dla Wojtka…

Bedankt en tot ziens, Ron!Zapraszamy na Bluesowe Wieczory w połowie sierpnia!
Dokładną datę, godzinę i miejsce podamy później.


Koncert, 7 grudnia 2009, „Evening Blues dzieciom”

Gramy w składzie –
Justyna Błachowiak – śpiew, Darek Żyto – gitara, Michał Gołębiewski – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.

Wpisane w szkolną rzeczywistość zmiany w składzie spowodowały, że zagraliśmy po blisko półrocznej przerwie w występach.
„Evening Blues dzieciom” był koncertem w ramach kolejnej edycji szkolnej akcji „Gwiazdka z PCK”. Bardzo chętnie przyłączyliśmy się do niej. Szczytny cel, jakim było zebranie funduszy na przygotowanie „Gwiazdki”, zgromadził w auli uczniów… jedenastu klas! Oficjalnie. A nieoficjalnie? Cóż, umiejętność przekonywania (nauczyciela) bywa cenna. Bardzo. Fajnie się grało! Do naszego tradycyjnego repertuaru dołączyliśmy pierwszy raz anglojęzyczne standardy. Tym razem były to zagrane na zakończenie Sweet home Chicago i Lonely avenue. Spodobały się, dlatego z pewnością będziemy kontynuować działania w tym kierunku.
Dziękujemy Wam za gorące przyjęcie zespołu i świetną atmosferę podczas koncertu! Do następnego razu!

Jeszcze coś…

Od czwartku, 10 grudnia 2009 roku, wznawiamy jamową działalność w ramach „Bluesowych wieczorów”. To nie koncerty, to spontaniczne, muzyczne spotkania z bluesem, które organizujemy od blisko trzech lat. Grasz na keyboardzie, harmonijce, gitarze? Czujesz i chciałbyś pograć bluesa? A może chciałbyś tylko posłuchać?

Zapraszamy!
Do „Kontrabasu”. W czwartki, od 15:30.

Fotografie z koncertu w dniu 07-12-2009


Koncert w Jeziorkach, 10 czerwca 2009 roku

Michał Gołębiewski – śpiew, Karol Frankiewicz – harmonijka ustna, Darek Żyto – gitara, Jarek Górny – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.
Koncert otwierający pierwszy piknik Stowarzyszenia Przyjaciół I LO w Lesznie. Z wielką przyjemnością wystąpiliśmy na tym szczególnym spotkaniu absolwentów, nauczycieli i przyjaciół „Jedynki”. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, a licznie zgromadzonym słuchaczom za ciepłe przyjęcie zespołu!

Fotografie z koncertu w dniu 10-06-2009


Koncert, 30 maja 2009 roku, „Blues for friends”

Gramy w składzie –
Justyna Błachowiak – śpiew, Michał Gołębiewski – śpiew, Karol Frankiewicz – harmonijka ustna, Darek Żyto – gitara, Jarek Górny – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.

„Blues for friends” – koncert z dedykacją. Dla przyjaciół.
W szczególności dla Grażyny i Pawła, dla których ten dzień miał szczególne znaczenie…
Publiczność dopisała (w „Kontrabasie” po raz kolejny zabrakło miejsc), a atmosfera podczas i po koncercie spowodowała, że w doskonałych humorach, zabraliśmy się za wspaniały, podarowany zespołowi tort. Zniknął błyskawicznie.
Następny koncert już w środę, 10 czerwca, na pikniku Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.
W Jeziorkach koło Osiecznej. Początek o 18:00.
Zapraszamy!

Fotografie z koncertu w dniu 30-05-2009


Koncert, 18 kwietnia 2009, „Drzwi otwarte” w JEDYNCE

Gramy w składzie:
Justyna Błachowiak – śpiew, Darek Żyto – gitara, Karol Frankiewicz – harmonijka ustna, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja i gościnnie Marta Andrzejewska – śpiew.

Przez „Kontrabas” przewinęło się podczas koncertu bardzo wielu kandydatów do „Jedynki”, sporo z nich wysłuchało występu EB w całości. Prezentację zespołu dopełniły zdjęcia i notatka nt. Evening Blues zamieszczona w wydanym z okazji „Drzwi otwartych” numerze specjalnym szkolnej gazety „Zajawka”.

Fotografie z koncertu w dniu 18-04-2009


Koncert, 03 kwietnia 2009, Tadeusz Nalepa (1943-2007) in memoriam

Gramy w składzie:
Justyna Błachowiak – śpiew, Jarek Górny – gitara, Darek Żyto – gitara, Karol Frankiewicz – harmonijka ustna, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.

Czas biegnie szybko…
Drugi już koncert „In memoriam”…
W repertuarze zmiany w porównaniu z koncertem ubiegłorocznym. Dodane utwory – Kiedy znowu zacznę wątpić, Jesteś człowiekiem, Nauczyłem się niewiary, To ten trzeci raz, Musisz walczyć, musisz wierzyć, Naprzód czy w tył, Spokojnie swoje śnij.
Na widowni m.in. Ola i Misia, pierwszoplanowe postacie pierwszego „In memoriam”. Fajnie, że byłyście z nami tego wieczoru.
Pozdrawiamy! I trzymamy kciuki podczas Matur!

Fotografie z koncertu w Kontrabasie 03-04-2009


Koncert na „Katedrze uczniowskiej”, 03 kwietnia 2009 roku

Gramy w składzie:
Justyna Błachowiak – śpiew, Jarek Górny – gitara, Darek Żyto – gitara, Karol Frankiewicz – harmonijka ustna, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.

Koncert w auli szkolnej, zamykający „Katedrę uczniowską” – Finał kolejnej edycji konkursu na pracę z zakresu nauk przyrodniczych.
Bardzo ucieszyło nas miłe przyjęcie zespołu przez tak licznie zgromadzoną publiczność! Występ pod wieloma względami ważny dla Evening Blues.
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!

Fotografie z koncertu podczas "Katedry Uczniowskiej" 03-04-2009


Koncert w „The Spot”, 14 marca 2009

Gramy w składzie:
Mariusz Przykucki – gitara, śpiew, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.

Zagraliśmy w Holandii.
W klubie muzycznym „The Spot” w Rheden k. Arnhem.
Gdy dwa lata temu zakładaliśmy Evening Blues, nieśmiało o tym marzyliśmy…
Zagrać tam, gdzie czterdzieści lat temu Tadeusz Nalepa wraz z zespołem Breakout zaczynał swoją długą muzyczną przygodę, skąd przywiózł najwyższej klasy sprzęt – nieosiągalne wtedy w Polsce „Marshalle”.
Ten muzyczny rekonesans uważamy za bardzo udany. Evening Blues w swoim „założycielskim” składzie, spodobał się publiczności. Ciepłe przyjęcie zespołu i słowa – „szkoda, że tak daleko mieszkacie…” sprawiły nam dużo radości.
Mamy, na razie ustne, zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie/przeglądzie w przyszłym roku szkolnym. Chcemy z niego skorzystać.
Już w naszym pełnym składzie…


Koncert w „Trapezie”, 04 stycznia 2009

Gramy w składzie :
Justyna Błachowiak – śpiew, Michał Gołębiewski – śpiew, Asia Mocek – harmonijka ustna, Jarek Górny – gitara, Darek Żyto – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.

Koncert towarzyszący Noworocznej Gali Koszykówki odbywającej się w hali „Trapez”. Pierwszy występ Evening Blues poza Szkołą. Inna sala, inna akustyka, inna publiczność. Cenne doświadczenie. I ciekawa propozycja na przyszłość…

Fotografie 04-01-2009


Bluesowa Kolęda, 22, 23 grudnia 2008

Gramy w składzie :
Justyna Błachowiak – śpiew, Michalina Ławecka – śpiew, Asia Mocek – harmonijka ustna, Mariusz Przykucki – gitara, śpiew, Darek Żyto – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.

Dwa spotkania „sprowokowane” piątkowymi życzeniami świąteczno-noworocznymi. Nasz „stary” repertuar (w wersjach, które sprawiły nam mnóstwo radości) i sporo nowości, m.in. „Ona poszła inną drogą”, „Powiedzmy to”, „Śliska dzisiaj droga”, „Nauczyłem się niewiary”.
Wiele godzin, które minęły… za szybko. Znowu zabrakło czasu na niektóre utwory…

No koniec jeszcze raz życzenia – Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Fotografie 22,23-12-2008


Koncerty, 4 grudnia 2008

Gramy w składzie :
Justyna Błachowiak – śpiew, Michał Gołębiewski – śpiew,
Asia Mocek – harmonijka ustna, Jarek Górny – gitary,
Darek Żyto – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa,
Robert Przykucki – perkusja, śpiew.

Dwa koncerty w nowym składzie, poprzedzające inauguracyjne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół I LO w Lesznie.
Bardzo bluesowo. Pierwsze wykonanie „Jesteś człowiekiem”. Wcześniej m.in. dynamiczne „Święty Boże nie pomoże” i „To ten trzeci raz”. Na bis rockowy „Oślepił mnie deszcz”. Na full!
Słuchacze w Kontrabasie i na korytarzu (ale za to na fotelach!). Cieszymy się bardzo, że było Was tak wielu! I dziękujemy za przemiłą atmosferę!
Szczególnie serdecznie pozdrawiamy obecnych na koncercie członków pierwszego składu EB – Michalinę i Pawła!

Fotografie 04-12-2008


Bluesowe Wieczory, 11, 16 października 2008

Gramy w składzie :
Mariusz Przykucki – gitara, śpiew, Darek Żyto – gitara, Jarek Górny – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja.

Dwa nadzwyczaj udane bluesowe spotkania. Po raz pierwszy z Darkiem na gitarze. Jesień, za oknami rzęsisty deszcz…
Niezapomniane Wieczory z „Daję Ci próg” i „Jedź ostrożnie, nie popędzaj kół”…


Bluesowe Wieczory, 8, 16 i 22 lipca 2008

Gramy w składzie :
Misia Ławecka – śpiew, Asia Mocek – harmonijka ustna, Mariusz Przykucki – gitara, śpiew, Karol Frankiewicz – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew i gościnnie Piotr Mizgalski – gitara.

Obok naszych ulubionych numerów, po raz pierwszy zagraliśmy utwory Tadeusza Nalepy z płyty Rawa Blues 1987, nagrane z zespołem Dżem. Z płyty Blues wybraliśmy przepiękne Co stało się kwiatom…
Na zakończenie standardy bluesowe z repertuaru Muddy Watersa, Erica Claptona, grupy Canned Heat i Cream.
Tadeusz i klasycy. Trochę inaczej.


Koncert, 7 maja 2008 roku, Urodziny Evening Blues

Gramy w składzie :
Misia Ławecka – śpiew, Ola Adamczewska – keyboard, Asia Mocek – harmonijka ustna, Mariusz Przykucki – gitara, Jarek Górny – gitara, Karol Frankiewicz – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew i gościnnie Kasia Podlaska – gitara i Grzegorz Herman – gitara, śpiew.

Urodziny EB. I Mariusza. Wybraliśmy (w kolejności wykonania) –
Ten o tobie film, Poszłabym za Tobą, Powiedzieliśmy już wszystko, Święty Boże nie pomoże, Modlitwa, Oni zaraz przyjdą tu, Dbaj o miłość, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał, hej!, Oślepił mnie deszcz, Jest gdzieś taki dom, Czy zgadniesz, On słońcem mym, To ten trzeci raz. No i bisy…

Bardzo miły urodzinowy wieczór. Po koncercie – tort (jak urodziny, to urodziny!) i wspomnienia. Na przykład to, z kwietnia 2007 –

„Michalina przyszła na jam z Olą. Pamiętam, że na początku siedziała w fotelu, słuchając, „co jest grane”. W pewnym momencie padła propozycja zagrania „Nowego Jorku”. Misia wzięła mikrofon, Mariusz zaczął „Mój Nowy Jork” Nalepy, a Ola... znany standard jazzowy. Nieporozumienie! Ale skoro już jest przy mikrofonie…
– Jedziemy „Chłopca”, może być?
– Może być.
Pierwsze takty. Spoglądamy po sobie.
– No to mamy wokalistkę!”


Jam, 29 marca 2008 roku, „Drzwi otwarte” w JEDYNCE

Gramy w składzie :
Jarek Górny – gitara, Karol Frankiewicz – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja i gościnnie Błażej Drgas – trąbka.

Występujemy dwa razy. „Kontrabas” pełen kandydatów do „Jedynki”. Zdaniem jednego z organizatorów – muzyka EB przyciągała ich jak magnes…


Koncert, 27 marca 2008 roku, Tadeusz Nalepa (1943-2007) in memoriam

Gramy w składzie :
Misia Ławecka – śpiew, Asia Wawrocka – śpiew, Ola Adamczewska – keyboard, Jarek Górny – gitara, Karol Frankiewicz – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.

in memoriam - T.Nalepa 2007

Bardzo ważny dla nas koncert.
Z niezwykle bogatego repertuaru Tadeusza Nalepy wybraliśmy (w kolejności wykonania) utwory –
Modlitwa, Ten o tobie film, Dbaj o miłość, Poszłabym za Tobą, Jest gdzieś taki dom, Czy zgadniesz, Powiedzieliśmy już wszystko, Święty Boże nie pomoże, Na drugim brzegu tęczy, Nie uciekaj, dokąd uciec chcesz, Gdybyś kochał, hej!, On słońcem mym, Oślepił mnie deszcz, Kiedy byłem małym chłopcem. Potem bisy…

Modlitwę, tylko w świetle świec, zaczął Tadeusz, zakończył Evening Blues…
Dziękujemy Ci Mistrzu…

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na nasz koncert i stworzyli tak wspaniałą atmosferę!


Bluesowe Wieczory, 27 grudnia 2007 roku

Gramy w składzie –
Misia Ławecka – śpiew, Asia Wawrocka – śpiew, Ola Adamczewska – keyboard, Jarek Górny – gitara, Karol Frankiewicz – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.


Koncert, 24 września 2007 roku (filmowany przez TVP3)

Gramy w składzie :
Misia Ławecka – śpiew, Asia Wawrocka – śpiew, Ola Adamczewska – keyboard, Paweł Grondal – gitara, Marcin Jabłoński – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.
Szkolny klub „Kontrabas” dosłownie pękał w szwach. Koncert bardzo gorąco przyjęty przez publiczność. Cieszymy się bardzo, dziękujemy Wam!


Bluesowe Wieczory, 23 i 26 lipca 2007 roku

Gramy w składzie :
Misia Ławecka – śpiew, Asia Wawrocka – śpiew, Mariusz Przykucki – gitary, Paweł Grondal – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew i gościnnie Michał Wawrocki – gitara (podczas przygotowań do BW grali także – Magda Stachowiak – skrzypce, Maciej Keler – gitara, Wojtek Szymański – gitara)


Bluesowe Wieczory, 7 czerwca 2007 roku

Gramy w składzie :
Misia Ławecka – śpiew, Ola Adamczewska – keyboard, Maciej Keler – gitara, Marek Czaiński – gitara basowa, Robert Przykucki – perkusja, śpiew.


Powrót do EB